Karla Mücadele Çalışmaları Devam Ediyor


         Tokat merkezin yanı sıra köylerde de etkili olan kar yağışıyla birlikte İl Özel İdaresi ekipleri de tüm ilçelerde 24 saat boyunca kar mücadelesi başlattı.

 

        Sürgünler nedeni ile kapalı olan köy yollarında önceliği hastası bulunan köylere ayıran ekipler, herhangi bir olumsuzluk yaşanmasına müsaade etmedi. Tokat İl Genel Meclis Başkanı Adem Dizer, 4 bin 77 kilometrelik sorumluluk alanında kar mücadelesi yürüttüklerini belirterek, il genelinde 24 saat boyunca 14 ekiple kar mücadelesi gerçekleştirdiklerini söyledi.

 

24 SAAT KESİNTİSİZ MÜCADELE
 

        Köylerdeki karla mücadele çalışmasını değerlendirirken  “Kar yağışının etkili olması ile birlikte 4 bin 77 kilometrelik  sorumluluk alanımızda yolların  sürekli açık tutulması için  24 saat boyunca kar mücadelesi çalışmalarını aralıksız olarak sürdürdük” dedi.

 

108 KİŞİLİK KAR MÜCADELE TİMİ

 

       Sorumluluk alanı içerisinde 108 kişiden oluşan kar mücadelesi timinin görev yaptığını, bu sayının ihtiyaca göre artırıldığını kaydeden Başkan Dizer “55 makine ve ekipman karla mücadele çalışmaları sırasında kullanılıyor. Bunlardan 25’ü grayder, 18’u yükleme kepçesi, 7 kamyon , 1’i kar makinesi, 2’si dozer. Karla mücadelede birinci önceliğimiz sağlık sorunu olan vatandaşların yaşadığı köyler. İkinci önceliğimiz taşımalı eğitim gören daha sonra grup köy yolları şeklinde kar mücadelesini planlıyoruz. Kar yağışının etkili olduğu zaman sürgünler nedeni ile oluşan geçici yol kapanmalarını ekiplerimiz kısa sürede açıyor.  Araçlarımız kar yağışının olduğu gün sürekli ring halinde. Şuana kadar karla mücadelede herhangi bir sıkıntı yaşamadık” dedi.

 

Haber Resimleri