12 adet akülü tekerlekli sandalye dağıtımı yapıldı


        Tokat İl Genel Meclisi tarafından alınan karar ile Tokat İl Özel İdaresi tarafından satın alınan 10 adet akülü tekerlekli sandalye ve 2 adet akülü scooter’in 12  engelli vatandaşa teslim edildi.

 

       Tokat İl Genel Meclisinde düzenlenen dağıtım törenine Tokat İl Genel Meclis Başkanı Adem Dizer,  Tokat, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Recep Gökçe,  Kültür ve Sosyal Hizmet İşleri Müdürü Fikret Atılır, İl Genel Meclis Üyeleri ve engelli vatandaşlar katıldı. 

 

        İl Genel Meclisinin  ve Özel İdarenin  sadece yol ve su ile ilgilenmediğini dile getiren İl Genel Meclis Başkanı Adem Dizer, sosyal projelerde de yer aldıklarını ve engelli vatandaşların da sorunlarıyla ilgilendiklerini söyledi. İl Genel Meclis Başkanı Dizer konuşmasının devamında ise , ‘’ Hükümetimiz engelli vatandaşlarımızın yaşama katılabilmeleri amacıyla pek çok çalışmaya imza atmıştır. Bizler de yerel de hükümetimizin politikaları doğrultusunda engelli kardeşlerimizin sıkıntılarını giderebilmek için elimizden gelen her türlü desteği veriyoruz ve bundan sonra da vermeye devam edeceğiz. Meclisimizde oluşturduğumuz Komisyonda yaptığımız görüşmeler doğrultusunda engelli vatandaşlarımızın ihtiyaçlarının karşılanması için projeler üretiyoruz. Engelli olmak hepimizin kaderinde varsa olacak bir şeydir. Hiç kimse ölünceye kadar ben engelli olmayacağım diyemez. Bu bir suç ta değil, takdir-i ilahi herkesin farklı imtihanları var, bu da bir imtihan çeşididir. Birbirimize yardımcı olmak engelli kardeşlerimizin hayatın içinde olmasını sağlamak, öncelikle bizim asli görevimizdir.”dedi.

 

 

Haber Resimleri