Spor Kulübü Güreş

Güreş 1.Lig Kuraları Çekildi.
Büyük erkekler serbest ve grekoromen güreş birinci lig 2010-2011 sezonu fikstür çekimi Ankara’da yapıldı.

Rixos Otel’de yapılan kura çekimine, Güreş Federasyonu Başkanı Osman Aşkın Bak, kulüp yöneticileri, eski milli güreşçiler ile antrenörler katıldı.

Federasyon başkanı Bak, fikstür çekimi öncesi yaptığı konuşmada, kulüplerin Güreş Federasyonunun başarısındaki en büyük etken olduğunu belirterek, ”Kulüplerimizle el ele vererek, İstanbul’da yapılacak olan 2011 Dünya Güreş Şampiyonası’na en şekilde hazırlanacağız. Bu şampiyonada hem organizasyon hem de başarı yönünden ülkemizin gücünü tüm dünyaya göstereceğiz” dedi.

Geçen yıl dünyayı etkisi altına alan domuz gribi nedeniyle ligleri Ekim, Kasım, Aralık aylarında yapamadıklarını ifade eden Bak, ”Bizim için sporcu sağlığının ön planda olmasından dolayı geçen yıl söz konusu üç ayda liglerimize ara vermek zorunda kaldık. Temennim bu sene 2010-2011 sezonunda gerek serbest, gerekse grekoromen stilde başarılı bir sezon geçirip, Türk güreşini layık olduğu yerlere getirebilmek” diye konuştu.

Konuşmanın ardından yapılan fikstür çekimine göre, serbest stilde 20 takım 4’erli 5 grupta, grekoromen stilde de 16 takım 4’erli 4 grupta mücadele edecek. Yapılan müsabakalar sonucunda ilk iki sırayı alan takımlar play-off mücadelesi yapacak. Üçüncü ve dördüncü sıradaki ekipler ise klasman müsabakalarına çıkacak. Güreşte 2010-2011 sezonu, Nisan ayında yapılacak Avrupa Güreş Şampiyonası öncesinde sona erecek.
Ligde serbest ve grekoromen stilde mücadele edecek takımlar şöyle:

SERBEST STİL
A GRUBU
İstanbul Büyükşehir Belediye spor
İstanbul Bahçelievler Belediye spor
Tokat Özel İdarespor
Tokat Belediye Plevnespor

B GRUBU
Kocaeli Büyükşehir Belediye spor
Ankara Kızılcahamam Belediye spor
Ankara PTT Spor
İzmir Büyükşehir Belediye spor

C GRUBU
Ankara ASKİ spor
Ankara Şeker spor
Adana Ceyhan Belediye spor
Erzurum Palandöken Belediye spor

D GRUBU
Bursa Büyükşehir Belediye spor
Ankara Diyanet spor
Ankara İller Bankası spor
Ankara TEDAŞ spor

E GRUBU
Ankara Adalet Güreş İhtisas spor
Ankara Karakuvvetleri spor
Samsun Bafra Güreş İhtisas spor
Artvin Yusufeli Belediye spor

ULUSLARARASI HÜSEYİN AKBAŞ GÜREŞ TURNUVASI İLİMİZDE DÜZENLENDİ.

23.10.2010 tarihinde Hüseyin AKBAŞ Spor Salonunda düzenlenen turnucvada İl Özel İdaresi Spor Kulubümüz büyük başarı göstermiştir. Bulgaristan, Yunanistan, Rusya, Tokat Belediye Plevne Spor, Bursa Büyükşehir Belediye Spor Kulüpleri arasında geçen müsabakalar sonucunda takım halinde 2. olup, 2 Altın, 2 Gümüş ve 3 Bronz madalya kazanmıştır.

 

(0 356) 228 90 30

Numarayı arayarak Tokat İl Özel İdaresine ulaşabilirsiniz.

myt materialWeb Tasarım ve Kodlama F5 Tasarım. Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz içerik ve görsel paylaşımı yasaktır.